0
مجید اخشابی معتقد است

عشق به امام رضا (ع) را از بالین مادر در زندگی داریم

  • کد خبر : 16005
  • 25 خرداد 1400 - 15:00
عشق به امام رضا (ع) را از بالین مادر در زندگی داریم
مجید اخشابی خواننده ضمن ابراز ارادتش به امام رضا (ع) گفت: همه ما ایرانی هاعشق به امام‌رضا (ع) را از بالین مادر در زندگی داریم و به این احساسات و ابراز عشقمان به امام رئوف به عنوان یک غنیمت نگاه کرده و به آن می‌بالیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، به نقل از کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت، مجید اخشابی خواننده سرشناس کشورمان ضمن ابراز ارادتش به امام رضا (ع) گفت: همه ما ایرانی‌ها عشق به امام رضا (ع) را از بالین مادر در زندگی داریم و به این احساسات و ابراز عشقمان به امام رئوف به‌عنوان یک غنیمت نگاه کرده و به آن می‌بالیم.

مجید اخشابی خواننده جوانی است که صدای دل‌نشینی دارد و ارادتش به امام رضا (ع) را با حضور همیشگی‌اش در جشن‌های دهه کرامت تلویزیون بر هیچ‌کس پوشیده نیست. این خواننده در سالهای قبل قطعه «نذر هرسال» هم‌زمان با سالروز تولد امام هشتم برای مخاطبان و شیفتگان این امام منتشر کرد. وی اجرای چند کلیپ با محوریت امام رضا(ع) را در کارنامه خود نیز دارد.

او با اشاره به اهمیت گرامیداشت دهه کرامت گفت: علاقه قلبی ما به امام رضا (ع) به‌جای خود، اما آنچه که دهه کرامت را زیباتر نشان می‌دهد همین جشن‌ها و مراسم‌ها است که هرساله شاهد هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن آن توسط مساجد و مراکز مختلف هستیم. خود من هرساله پای ثابت حاضر در این مجالس و مراسم‌ها هستم. خدا را شاکرم که در این ایام می‌توانم در خدمت هم‌میهنانم باشم.

اخشابی در پاسخ به این سوال که هنر تا چه میزان می‌تواند در اشاعه فرهنگ رضوی مؤثر باشد افزود:

مساله هنر به همین سادگی که مطرح می‌شود نیست باید بتوان در قالب هر شاخه از هنر حرفی نو بیان کرد که مفاهیمی اصیل را در برگیرد تا بتواند حق مطلب را ادا کند. در این صورت است که می‌توان گفت، توانسته‌ایم هنرمندانه این ایام را جشن بگیریم. اما چیزی که این میان باید به آن توجه کرد رسالت و وظیفه‌ای است که بر گردن متولیان این امر بزرگ است. برگزارکنندگان این جشن‌ها، از هر مرکز و سازمانی که می‌خواهند باشند باید بتوانند علاوه بر کارهای اجرایی در ایجاد جریان‌های مختلف فرهنگی و هنری هم مؤثر عمل کنند. زمانی می‌توانیم بگوییم که خروجی خوبی در این زمینه داشته‌ایم که بازتابش را در سطح جامعه شاهد باشیم.

وی با اشاره به لزوم اشاعه رأفت رضوی در سطح جامعه گفت:

با توجه به وضعیت جامعه کنونی شاید بشود گفت علاوه بر همه آداب رضوی، به اشاعه رأفت رضوی که یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین اخلاق امام رضا (ع) است مبادرت ورزیم. نمونه‌اش فیلم‌سازان هستند که می‌توانند در عرصه فیلم‌سازی به این اخلاق رضوی بیش‌ازپیش برای بهتر نشان دادن این اخلاق رضوی به مردم دست‌به‌کار شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://shenonews.com/?p=16005

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.