0

نشست های تخصصی موسیقی در کلاب هاوس

  • کد خبر : 15222
  • 07 خرداد 1400 - 22:27
نشست های تخصصی موسیقی در کلاب هاوس

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، پنجمین نشست از سلسله نشست های اتاق هفتگی دیدبان موسیقی ایران در کلاب هاوس ساعت21 امشب و با محوریت هنرمندان،خبرنگاران و اتفاقات موسیقی برگزار می‌شود. این نشست ها با هدف همدلی و نزدیکی هرچه بیشتر اعضای جامعه موسیقی، هم‌رسانی اخبار و اتفاقات این حوزه، فعالیت‌های هنرمندان و همچنین طرح و […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، پنجمین نشست از سلسله نشست های اتاق هفتگی دیدبان موسیقی ایران در کلاب هاوس ساعت21 امشب و با محوریت هنرمندان،خبرنگاران و اتفاقات موسیقی برگزار می‌شود.
این نشست ها با هدف همدلی و نزدیکی هرچه بیشتر اعضای جامعه موسیقی، هم‌رسانی اخبار و اتفاقات این حوزه، فعالیت‌های هنرمندان و همچنین طرح و بررسی مشکلات و معضلات بنیادین و همفکری در ارائه راهکارهای مناسب به  صورت هفتگی و جمعه شب ها در اپلیکیشن کلاب هاوس برگزار می‌شود.

مشروح گفتگوها در هفته گذشته:

چهارمین نشست، با مشارکت تعدادی از اهالی موسیقی برگزار شد و در آن دست‌اندرکاران حوزه موسیقی در شاخه‌ها و ژانرهای مختلف به گفتگو پرداختند. از جمله مسائلی که در این نشست به آن‌ها پرداخته شد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تاکید اعضا و برگزارکنندگان برای پیگیری و به نتیجه رساندن جمعی بحث‌های جلسات قبل و در مواردی ایجاد فضای مطالبه‌گری
– وضعیت رسانه‌های برون‌مرزی در ارتباط با موسیقی‌های غیرتجاری، امکانات و محدودیت‌های عرضه موسیقی توسط هنرمندان ایرانی در این رسانه‌ها
– برخورد کاملا دوگانه حاکمیت با هنرمندان در صورت همکاری ایشان با رسانه‌های برون مرزی با شرایط یکسان.
– لزوم تمهید عرصه‌هایی برای ارائه آثار هنرمندان در فضای مجازی، حتی‌الامکان با اندکی درآمدزایی برای آن‌ها.

– نامناسب بودن شبکه‌های اجتماعی متداول برای آثار هنری موسیقایی و کیفیت پایین صوتی آن‌ها.
– بررسی رابطه حاکمیت با موسیقی و جامعه موسیقی به‌خصوص موسیقی‌دانان مستقل و محدودیت‌ها و موانع موجود
– معضل ادامه بیمه هنرمندان در صورت خارج شدن ایشان از کشور برای ادامه تحصیل و عدم همکاری نهادهای مرتبط در این خصوص و لزوم بررسی و پیگیری این موضوع از منظر حقوقی.

قصد گروه دیدبان این است که این مسائل را دسته‌بندی و به تدریج در قالب‌ گفت‌ وگوهایی دو طرفه پی‌گیری کرده و مورد بحث قرار دهد. با حضور در این اتاق چراغ مباحث را فروزان نگاه دارید و پرسش‌های خود را در جمع مطرح کنید تا به اتفاق پاسخ‌ها را از راه‌ها و مراجع ذیربط تا نیل به نتیجه مطلوب پی بگیریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://shenonews.com/?p=15222

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.