0

پایان انتظار برای صداها و پل ها

  • کد خبر : 15540
  • 11 خرداد 1400 - 17:47
پایان انتظار برای صداها و پل ها
آلبوم صداها و پل‌ها  پروژه بین‌المللی با آهنگسازی احسان مطوری و صدای علیرضا قربانی 25 تیر منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، آلبوم صداها و پل‌ها  پروژه بین‌المللی با آهنگسازی احسان مطوری و صدای علیرضا قربانی 25 تیر منتشر خواهد شد.
این پروژه که شامل 9 قطعه با موضوعات غم، شادی، دل‌تنگی، مهاجرت، جنگ و از دست دادن است را احسان مطوری آهنگسازی کرده. علی‌رضا قربانی به‌عنوان خواننده اصلی این پروژه بوده و 9 خواننده از کشورهای مختلف در آن خوانده‌اند. در این پروژه حدود 100 موزیسین حضورداشته و قطعات آن در 20 استودیو ضبط‌شده است.
ازجمله موسیقی‌دان‌های مهم این پروژه می‌توان به «بومبای جیشری» (نامزد جایزه اسکار) و «سیلیا وود اسمیت» (نامزد گرمی) و هم‌چنین «مایک بلاک» و «نیتن اسکارن» (برندگان جایزه‌ی گرمی) اشاره کرد.

خانم بومبا جیشری خواننده قطعه جنته ناهی(نیگزذارم بروی) در مصاحبه‌ای در رابطه این پروژه گفته است:

این قطعه یک قطعه زیبا و دلگرم‌کننده است. توسط احسان مطوری آهنگساز و دوست خوبم ساخته و تهیه‌شده است. من متن هندی این قطعه را رابین درانات تاگور  شاعر بزرگ هندی سروده خوانده‌ام. این قطعه بسیار زیبا با موسیقی بسیار خوب است. به نظرم الان که ما در حال پشت سر گذاشتن دوران بی‌سابقه‌ای هستیم این قطعه می‌تواند التیام‌بخش باشد و به آدم‌ها آرامش بدهد.

من در دوران مدرسه اشعار تاگور و کمی هم از اشعار مولوی را خوانده‌ام. فکر می‌کنم این شاعران بزرگ با زبان جان صحبت می‌کنند. آن‌ها از عشق، همدلی، عشق‌ورزی و محبت سخن می گویند که هیچ‌چیز مهم‌تر از آن نیست. آن‌ها در رابطه با خودشناسی و درون آدمی و انسانیت نوشته‌اند.

من در این پروژه قسمت هندی را می‌خوانم که به زبان بنگالی است، زبانی که من با آن بزرگ‌شده ام و زبان زیبایی است. اگرچه من اصالت بنگالی ندارم اما در آن ناحیه بزرگ شدم. زبان بنگالی از کودکی همیشه همراه و در خانه ما طنین‌انداز بود. موسیقی و فرهنگ منطقه بنگال همیشه مرا به خود جذب کرده است. بنابراین وقتی متوجه شدم شعری از تاگور در این قطعه استفاده‌شده از آن استقبال کردم.  برای من فرصتی بود تا بتوانم این ابیات را همراه با ابیاتی با زبان فارسی با همراهی صدای مسحورکننده علیرضا قربانی بخوانم.
وی افزود: احسان مطوری یک هنرمند بسیار ماهر است که خوب می‌داند می‌خواهد چه‌کاری را ارائه دهد. درعین‌حال به هنرمندان همکار خود آزادی می‌دهد.
تا الآن این پروژه بازخورد خوبی داشته و مطمئنا به کمک رسانه‌ها این ترانه به‌صورت گسترده منتشر می‌شود. این پروژه به جایگاهی که استحقاقش را دارد می‌رسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://shenonews.com/?p=15540

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.