2

سفره‌ای پهن با درآمد بالا از مسافران کرونایی

  • کد خبر : 10169
  • 29 دی 1399 - 14:32
سفره‌ای پهن با درآمد بالا از مسافران کرونایی
اجرای کنسرت‌های موسیقی و حرکت همه خوانندگان به سمت مناطقی همچون کیش در روزهایی که این مناطق با بار عجیب مسافران مواجه شده‌اند، بیم شدت گرفتن شرایط کرونایی را خبر می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری شنو، فعالیت عمده بخش‌های هنری از سینما گرفته تا تئاتر و موسیقی پس از چندماه تعطیلی ناشی از کرونا، هم‌اکنون در شهرهای مختلف کشور و حتی پایتخت از سرگرفت شده؛ حال باید دید این فعالیت‌ها می‌توانند جذب مخاطب کنند یا خیر؟

حمله به سمت مناطق خاص

نکته قابل تأمل، مربوط به از سرگیری فعالیت‌های موسیقایی است که با زرد و آبی شدن برخی مناطق کشور و صدور مجوز برای چنین بخش‌های هنری، دوباره به جریان افتاده و برخی خوانندگان، به جای فعالیت مجدد در تهران، همگی به سمت مناطقی خاص هجوم برده‌اند.

بهنام بانی، محسن ابراهیمی، رضا بهرام، مسعود صادقلو، حسن ریوندی و… چهره‌هایی هستند که در روزهای آتی برنامه کنسرت‌های خود را در جزیره کیش چیده‌اند و هم‌اکنون پیش‌خرید بلیت برنامه‌های آنان تا ۳۵۰ هزار تومان نیز قیمت‌گذاری شده و در حال خریداری است.

برپایی برنامه‌ها و کنسرت‌های موسیقی هم‌اکنون با منع قانونی مواجه نیست ولی حرکت به سمت مناطق کیش و غیره درحالی اتفاق می‌افتد که طی روزهای اخیر این مناطق، شاهد حجم عجیب و آمار چند ده هزارنفری از ورود مسافران بوده و بارها چنین اتفاقی مایه حیرت و البته نگرانی مسئولان بهداشت کشور نیز قرار گرفته است.

البته سالن‌های موسیقایی تهران و شهرهای دیگر که به نظر وضعیت آرام‌تری را به سبب شیوع کرونا سپری می‌کنند، گویا به سبب درآمدزایی پایین‌تر در قیاس با مناطق فوق‌الذکر، فعلا در معرض انتخاب خوانندگان بازاری موسیقی قرار نخواهد گرفت.

سفره‌ای پهن با درآمد بالا از مسافران کرونایی

سالن‌های تهران و حتی شهرهای ریز و درشت کشور همواره مورد توجه اهالی موسیقی است اما پیش‌فروش بلیت‌های چندصدهزار تومانی به طور عملی در چنین سالن‌هایی مورد استقبال قرار نمی‌گیرد و بالتبع نمی‌تواند درآمد میلیونی برای این دسته از خوانندگان به بار آورد. ضمن اینکه جذب این همه مسافر توریستی و شاید بی‌دغدغه نسبت به شرایط کرونایی، در کنسرت‌های کیش آسان‌تر به نظر می‌رسد.

چنین رویه‌ای پیش از این نیز در دستور کار این دسته از خوانندگان و برخی دیگر هم قرار گرفته بود، به‌طوری‌که طی چندماه اخیر به یکباره کیش مأمن کنسرت‌هایی در فضای باز قرار گرفت. با این حال بساط چنین رویکردی به دلیل انتقادهای مطرح شده بالاخره جمع شد و تأسف‌بارتر اینکه در روزهای بعد برخی از این خوانندگان خبر از ابتلای خود به کرونا دادند!

اینجا مرکز اداره‌کننده‌ای وجود ندارد

از سرگیری کنسرت‌های موسیقی بعد از چندماه تعطیلی ناخواسته در پی شیوع کرونا مثل دیگر بخش‌های فرهنگ و هنری، با منعی روبرو نیست چرا که بنابر تصمیمات بالادستی، گروه‌های موسیقی نیز می‌توانند فعالیتشان را از سرگیرند. شاید به جز خوانندگان مطرح موسیقی پاپ، با گروه‌های وسیعی از فعالین موسیقی مواجه باشیم که در شرایط کرونایی، نتوانسته‌اند دست به کاری ببرند.

بنابراین بر فعالیت آنان در بازه زمانی کنونی نقدی وارد نیست ولی آنچه مایه نگرانی است تصمیمات شخصی و نگران‌کننده‌ای است که در نبود مدیریت فرهنگی کلان موسیقی و همچنین مدیران ناشناخته مناطق آسیب‌زا، می‌تواند به دلیل دورهمی‌ها و سوءاستفاده از علایق مردمی، بیشتر و بیشتر بر وضعیت کرونایی بیفزاید؛ به نحوی که این بیم با اجرای کنسرت‌های چندصدنفری موسیقی، در مناطقی مثل قشم، کیش و غیره بیش از همیشه به گوش می‌رسد.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : https://shenonews.com/?p=10169

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.